Nvidia Drivers

Тук можете да въвеждате въпроси от общ характер относно тази операционна система, свързани с нейното конфигуриране и използване.

Модератори: Freya, Kulu Ngile

Nvidia Drivers

Мнениеот fubo » Вто 20, Юни, 2006 22:40

Имам проблем с инсталирането на видео дривери на Nvidia таи като картата ми е стара казаха ми че новите дривери една ли ще станат видео карата ми е NVIDIA Corporation NV11 GeForce2 MX/MX 400 некои може ли да помогне че ................ видях че има тема по тоя вапрос но не се получава.
Аватар
fubo
Участник

Мнениеот Kulu Ngile » Сря 21, Юни, 2006 19:33

Би ли написал, начина по който се справи ?
Искам да видя дали си разбрал съвета ми .... видях, че ми благодариш, но искам да знам , че това, което си направил, си го разбрал.
Ако съдбата е срещу теб, толкова по-зле за нея.

Изображение
APT HOWTO
Kulu Ngile
Унуфри

Мнениеот fubo » Сря 21, Юни, 2006 20:32

Както и да е инсталнах си драйвери като си ги драпнах от саита на Nvidia но сега имам следния проблем като го инсталнах не си бях реснал компа и всичко беше ОК но сега не мога да си пусна Debiana:пускам си компа Debiana зарежда и накрая до като се стига до идентификацията там на потребителя монитора прецъква 3-пъти и после чакам..... и най карая ми отваря нещо за X-servera и пише "unable to open wrapper config file /etc/x11/Xwrapper.config" после има ОК натискам го и ми излиза "Xserver is now disabled please restart your gdm....." останалото не се сещам какво е но беше нещо от сорта - след като се рестартира GDM да се конфигурира Xservera нещо подобно беше но след като това се махне има черен монитор и мига една чартичка (вкарва ме в recovery mode) и до тука :-( и нз какво да парвя.
Аватар
fubo
Участник

Мнениеот Kulu Ngile » Нед 25, Юни, 2006 18:10

Ще ти покажа начина по който аз си инсталирам драйверите в Дебиан (RIVA TNT2). Доста търсих, но най-накрая успях да сглобя подход, който да работи.
1.
Код за потвърждение: Избери целия код
$su
#wget -t0 -c http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-7174/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run
#wget -t0 -c http://deepblue.sk/~r0b0/nv-legacy-linux-2.6.16.patch

2. Ако си инсталирал преди това драйверите, трябва да ги премахнеш.
Тука предполагам, че си пробвал със същият драйвер 1.0-7174
#sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run --uninstall

3. Почваме с дезархивирането на драйвера и пачването му
#sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run --extract-only
#cp nv-legacy-linux-2.6.16.patch  NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1/
#cd NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1/
#patch -p0 < nv-legacy-linux-2.6.16.patch

4. Инсталираме драйверите
#./nvidia-installer

5. По закона на всеобщата гадост, след тези стъпки би трябвало да работи, но уви не ..... поне при мен. Ето какво направих
#cd /usr/lib/xorg/modules/extensions/
#ln -s /usr/X11R6/lib/modules/extensions/libglx.so.1.0.7174 ./libglx.so
#ls
libdbe.so  libdri.so  libextmod.so  libglx.so  librecord.so  libxtrap.so
#cd  ..
#cd drivers/
#ln -s /usr/X11R6/lib/modules/drivers/nvidia_drv.o ./nvidia_drv.o
#ln -s /usr/X11R6/lib/modules/drivers/nvidia_drv.so ./nvidia_drv.so

Причината за тези действия, че не се копираха съответните файлове, които са необходими на nvidia, в модул директорията на xorg-а
6. Ако се стартира startx всичко ще тръгне, но преди рестарт ще изписва съобщение, че не може да зареди ядрото на nvidia .... странно, но и за него намерих решение. На подразбиращото се ниво на зареждане ( в моят случай init 2) трябваше да му дам да зареди един допълнителен файл, за да може всичко да е ОК. Ако всичко си го изпълнявал както аз съм ти показал, значи директорията на nvidia се намира в /home/Потребителя_ти, следователно
#cd /etc/rc2.d
#ln -s /home/fubo/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1/usr/src/nv/makedevices.sh S20makedevices.sh

Предполагам, че потребителят ти е fubo и затова съм го написал така
След това рестартираш
#shutdown -r now

и всичко трябва да е на 6

Забележка: Преи да почнеш с инсталацията трябва да си свалиш linux-headers и linux-source за ядрото, което ползваш (ползвал съм ядро 2.6.16)
#apt-get install linux-headers-$(uname -r) linux-source-$(uname -r)
Ако съдбата е срещу теб, толкова по-зле за нея.

Изображение
APT HOWTO
Kulu Ngile
Унуфри

Назад към Linux