GPG - pubkeys

Тук можете да въвеждате въпроси от общ характер относно тази операционна система, свързани с нейното конфигуриране и използване.

Модератори: Freya, Kulu Ngile

GPG - pubkeys

Мнениеот deke » Съб 10, Фев, 2007 14:54

Hi! Инсталирах си Debian 31r4 - netinstall / реших да спра с експериментите и да се установя на по - голямо дисково пространство / , пуснах си нета , редактирах хранилищата и след apt-get update и след "Четене на списъците " ми изписва , че публичните ключове (GPG) не са налични / или нещо подобно / и не мога да сваля и 1 пакет . В момента съм на ниво до инсталиране на xorg и графичната среда . Въпросът ми е какво да правя оттук - нататък при положение ,че опитах на 3 различни диска - 386 / на два пъти / и 64 - битовата версия / веднъж / и положението остава същото - GPG не са налични . TNX !
"Безкрайни са само човешката глупост и Вселената, но за Вселената не съм сигурен!" (Айнщайн)
Изображение
deke
Участник

Мнениеот tolostoi » Съб 10, Фев, 2007 15:21

след
Код за потвърждение: Избери целия код
apt-get update
apt-get upgrade
при мен се оправят ключовете(ето тук за мултимедия хранилищата как да си изтегли ключове на същата страница има и хранилища) ,но разликата е, че и преди това мога да инсталирам пакети но ме предупреждава,може би не слагаш подходящи хранилища.
EDIT: Много съжалявам,горе в скобите говоря за линк а съм забравил да го пусна:? ето за мултимедията http://www.debian-multimedia.org/faq.html
Последна промяна tolostoi на Пон 12, Фев, 2007 10:24, променена общо 1 път
Аватар
tolostoi
Участник

Мнениеот deke » Съб 10, Фев, 2007 16:43

Ето и решението / за което нямам абсолютно никакъв принос :D / - в конзола като su:
gpg --recv-key(изписват се символите от ключа )
gpg --export --armor >deb.key
apt-get update
И е готово ! :D :D :D
"Безкрайни са само човешката глупост и Вселената, но за Вселената не съм сигурен!" (Айнщайн)
Изображение
deke
Участник

Мнениеот deke » Вто 20, Фев, 2007 16:51

С една добавка - между втората и третата команда се изпълнява :
apt-key add deb.key
Изображение
deke
Участник

Назад към Linux