Мрежова драма

Тук можете да въвеждате въпроси от общ характер относно тази операционна система, свързани с нейното конфигуриране и използване.

Модератори: Freya, Kulu Ngile

Мрежова драма

Мнениеот ashandarey » Сря 28, Ное, 2012 15:03

Здравейте, отворих преди няколко дена такава тема в linux-bg.org, за момента има доста отговори, но за съжаление нищо което да ми реши проблема, та реших да се обърна и към вас за помощ. Имам следния проблем, с който се боря от известно време и се ровя из интернет, за съжаление не мога да намеря нищо подобно, като моето чудо ...
Проблема ми е следния:
Имам дебиански сървър, който е firewall и shaper ...има 4 лан карти, една за входящ интернет и другите 3 са за три под мрежи. Три от лан картите са 3com, четвъртата е на дъното realtek. Всичко си бачка, без грешки без нищо ...но през определен интервал от време - 2 дена или 2 седмици ...винаги е различно, като напоследък зачести, пинга ми към потребителите в мрежата от usec става msec, което се отразява на тяхната интернет връзка. Няма нищо по логовете, което да ми подскаже какво би могло да бъде. Имам предположение, че е бъгаво дъното вече. Единственото, което помага е рестартиране на сървъра... Моля за съвет от някой или ако някой се е сблъксвал с нещо подобно ако може да сподели. Гледал съм с ethtool, драйверите, които линукса е сложил са skge, не типичните за 3com 3c59x, но като напиша lspci излиза че са: Ethernet controller: 3Com Corporation 3c940 10/100/1000Base-T [Marvell] (rev 10) така че изключих драйвера да прави проблем... Инсталирах и една програмка - mcelog която реве за хардуерни проблеми уж, логовете са празни от месец и нещо насам откакто е инсталирана .. в syslog-a няма нищо подобно на: kernel: ip_conntrack: table full, dropping packet, както колегите от другия форум предположиха. Последното предложение е да вдигна лимита на кънекшъните в iptables-a, предполагам е да вдигна числото в ip_conntrack_max от 65536 на 120000 например, но при положение че в логовете не се появава абсолютно нищо, не мисля че ще помогне по някакъв начин ...Отворен съм за предложения, предварително благодаря за които
Аватар
ashandarey
Участник

Назад към Linux