Как да конвертирам mpeg2-TS в flv?

Тук можете да въвеждате въпроси от общ характер относно тази операционна система, свързани с нейното конфигуриране и използване.

Модератори: Freya, Kulu Ngile

Как да конвертирам mpeg2-TS в flv?

Мнениеот deke » Вто 12, Окт, 2010 15:19

Втори ден чета и не мога да се справя с проблема - инсталирах и 2 конвертора, но не ми се получават нещата. Пробах и през конзолата ffmpeg - резултат никакъв. Дистрото ми е Убунту 10.04. Благодаря предварително за помощта.
П.С. През Уина ми е ясно, но искам през Линукса.
"Безкрайни са само човешката глупост и Вселената, но за Вселената не съм сигурен!" (Айнщайн)
Изображение
deke
Участник

Re:

Мнениеот deke » Вто 12, Окт, 2010 16:47

Няма ли да помогне някой?
"Безкрайни са само човешката глупост и Вселената, но за Вселената не съм сигурен!" (Айнщайн)
Изображение
deke
Участник

Мнениеот phantomlord » Сря 13, Окт, 2010 9:22

Avidemux пробва ли? Пробвай и това:
ffmpeg -i xyz.mpg -ar 44100 xyz.flv
Hear the cry of War
Louder than before
With his sword in hand
to control the land
Crushing metal strikes
on this frightening night
Fall onto your knees
For the Phantom Lord
Аватар
phantomlord
Шеф

Мнениеот deke » Съб 16, Окт, 2010 6:50

Здравей, Фантом! С Авидемукс не се получава / в източник липсва видео MPEG2-TS, а в дестинация го има/, но с второто ти предложение става, но от 19 минути конвертира само 14 секунди и то с прилично качество. Някакви идеи?
Направих го с командата :
ffmpeg -i xyz.ts -ar 44100 xyz.flv
Поздрави!
Изображение
deke
Участник

Мнениеот nightpredator » Нед 17, Окт, 2010 12:23

С риск да се изкажа неподготвен, аз ползвам Format Factory, инсталиран / и работещ / през wine. Бачка си като при уиндоус.
nightpredator
Участник

Мнениеот deke » Пон 18, Окт, 2010 10:21

Ако това е решение / мен лично не ме устройва / - през ffmpeg конвертирам MPEG2-TS -> MPG -> FLV и увеличение на оригиналния файл с 50 % и леко влошено качество. Директно конвертиране през ffmpeg MPEG2-TS -> FLV не можах да направя, въпреки многобройните команди, които изчетох и изписах.Относно Avidemux, flv1 при новата версия, видеото трябва да е отметнато на Sorensen Spark, но пък MP3 - ката като аудио не ми дава да му дам битрейд /44100, 22050, 11025 /, съотвенто не искаше да се конвертира в FLV. Малко дълъг отговор дадох, но мисля, че ще ме разберете. Поздрави на съфорумците!
П.С. Поне от толкова четене научих конвертирането в конзола, а не да търся графични конвертори. :)
Изображение
deke
Участник

Мнениеот jonnblaz » Вто 13, Авг, 2013 8:39

предложение става, но от 19 минути конвертира само 14 секунди и то с прилично качество. Някакви идеи?
If you are looking for fast success in 642-742 then join today to find complete University College London resources and Anderson University (South Carolina) certifications on first try. A person can pick ISC
jonnblaz
Участник

Мнениеот phantomlord » Чет 15, Авг, 2013 9:06

Какъв ти е хардуера?
Hear the cry of War
Louder than before
With his sword in hand
to control the land
Crushing metal strikes
on this frightening night
Fall onto your knees
For the Phantom Lord